Prezantimi i konkluzioneve të AIS në kuadër të Dhomës Zgjedhore

Instituti Shqiptar i Shkencave (AIS) , organizoi një tryezë me ekspertë dhe gazetarë për të prezantuar gjetjet dhe konkluzionet në kuadër të projektit Dhoma Zgjedhore për Reformën Zgjedhore.

Në këtë tryezë u trajtuan çështje që lidhen me ligjin zgjedhor, praktikën, defekte të shfaqura dhe element të pandëshkueshmërisë për korrupsionin zgjedhor.

Drafti i plotë i këtyre rekomandimeve gjendet në linkun :  ais-dhoma-zgjedhore-per-reformen-elektorale-policy-paper


Programi i Workshop


FotoPjesëmarrësit

Nr Emer Mbiemer Institutcioni / Media
1 Adriana Vataj 360 grade
2 Adriatik Doci shqiptarja.com
3 Afrim Krasniqi AISP
4 Almarina Gegvataj ATSH
5 Anisa Ymeri Televizioni Publik Shqiptar
6 Anxhela Ruci Gaz Investigative
7 Arlinda Gjonaj ATSH
8 Armida Shukulli shqiptarja.com
9 Artan Rama Freelance
10 Besfort Lamallari OSFA-Soros
11 Beti Njuma Top Channel
12 Bledar Hoti Shekulli
13 Blerta Zilja Analist AIS
14 Bukurie Kastrati A1 news tv
15 Darina Tanushi Gazetare
16 Drilona Hoxhaj Central Election Commission
17 Elida Lazi A1 News
18 Entela Barjamaj Scan Tv
19 Eralda Zito RTV Scan
20 Erion Hoxha Indipendent Researcher
21 Erjola Gjoni 360 grade
22 Esiona Konomi Gazeta “Shqiptarja.com”
23 Evi Veliu Publicus (emison investigativ)
24 Fatbardha Nergjoni BIRN
25 Fejzi Braushi Mapo
26 Inva Hasanaliaj Mapo
27 Irena Koldashi syri.net
28 Iris Mulosmani Pa varur
29 Keti Banushi Ora News
30 Kreshnik Mersinllari Televizioni Publik Shqiptar
31 Liljana Kaci Council of Europe
32 Manjola Naco KLSH
33 Megi Mulosmani Studente
34 Ornela Manjani Gazeta Shqiptare
35 Reald Keta KRIIK
36 Viktor Gumi Legal Expert
37 Violeta Shqalsi TV SCAN
38 Xhevahir Zhabina tv klan
39 Xhuljana Jakimi Newsbomb.al